Pierwsze kroki w nauce języków programowania.

4/2/2017

Pierwsze kroki w nauce języków programowania.

Myślę o nauce programowania od dłuższego czasu, już wiem mniej więcej co mnie interesuje i czego chcę się uczyć. Nie mam kasy lub nie chcę jeszcze jej wydawać na drogie szkolenia. Narazie chcę się uczyć sam w domowym zaciszu. Zobaczę czy to w ogóle dla mnie. Od czego zacząć? Codecademy!

Internecie pomóż

Szukam czegoś na googlach, oglądam youtube. Materiałów sporo jak się za to zabrać? Na pomoc przychodzi jeden z serwisów zagranicznych codecademy.com. Uwaga, serwis wymaga podstawowej znajomości angielskiego. Jak masz z czymś problemy to google translator chętnie pomoże 🙂

O codecademy.com

Siedziba codecademy.com znajduje się w Nowym Jorku i ich misją jest edukacja od podstaw poprzez tworzenie unikalnego i pozytywnego doświadczenia użytkownika. Serwis oferuje wiele darmowych kursów. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę o bardziej zaawansowane elementy możesz wykupić sobie pakiet premium.

Zaletą kursów jest to, że uczysz się przez doświadczenie. Jakieś testy czy teorie są tłem. Od samego początku kodzisz i nie potrzebujesz żadnego środowiska programistycznego zainstalowanego na kompie. Wszystko odpala się z przeglądarki. Wypas.

Czego mogę się nauczyć?

Wybór jak na darmową stronkę jest dość spory. Przerobienie wybranych (lub wszystkich :P) kursów da Ci podstawy i pozwoli ukierunkować się na to co Cię interesuje. A więc mamy do wyboru:

Front-End:

HTML + CSS + Frameworki (Bootstrap, Saas) – ok. 25h

JavaScript – 15h

jQuery – 3h

ReactJS – 11h

AngularJS – 5h

Back-End:

Ruby on Rails – 16h

PHP – 4h

Java – 4h

Python – 13h

SQL – 10h

Do tego dochodzi kilka kursów o umiejętnościach dodatkowych jak np. the Command Line (wiersz poleceń). Wszystko opisane bardzo przejrzyście i doświadczenie nauki jest przyjemne 🙂 W między czasie zdobywasz nawet różne odznaki 😀

Podsumowanie

Jak widać codecademy.com skupia się głównie na technologiach webowych. Ich kursy są przejrzyste, intuicyjne i darmowe. Po ich przerobieniu nie będziesz ekspertem ale można dokupić kursy premium i łatwo poszerzyć swoją wiedzę lub przenieść się na inne stronki. Zdecydowanie godne polecenia na początek. Ja jestem zadowolony 🙂

Piszę dla was tego bloga bo lubię aplikacje internetowe. Mogę je projektować, kodować a potem o nich pisać czując dreszczyk ekscytacji za każdym razem gdy trafię na coś nowego. Bo uczymy się całe życie. Prawda?

WARTO