Materiały do nauki- Angular, React, Redux i inne.

3/5/2018

Szukasz materiałów do nauki programowania webowego? Chcesz wiedzieć skąd uczyć się frameworków JavaScript takich jak Angular, React czy Vue? A może chodzi Ci o zupełnie inne technologie? Dzisiaj partia kursów i kanałów na YouTube skąd możesz czerpać tą wiedzę.

Czego się dzisiaj dowiesz?

Dzisiaj przedstawię kilka kanałów na YouTube gdzie można znaleść partię solidnych materiałów na temat programowania, trochę o kursach na Udemy, kompedium Front-Endu na 2018 rok no i odświeżenie Road-Mapy na 2018 dla tych którzy jeszcze nie znają. Jedziemy!

Dlaczego to piszę?

Zauważyłem, że wpisy z linkami, materiałami do nauki cieszą się dużą popularnością. Ostatnio sam korzystałem z kilku fajnych kanałów z konkretną wiedzą przy pracy nad własnymi projektami. Podzielę się tym wszystkim z Wami i stworzę kolejną serię na blogu tzn. Materiały gdzie pod odpowiednim tagiem będziecie mieli wszystkie wpisy które do tej pory napisałem. Czyli masa fajnej wiedzy w jednym miejscu 🙂

Seria Materiały do Nauki.

Szukasz miejsc które pozwolą Ci poznać kolejne arkana programowania? Gdzie czerpać tą tajemniczą wiedzę? Kto może Ci pomóc w Twojej wędrówce? Tutaj poznasz odpowiedzi na wiele pytań… To seria MATERIAŁY!

Gdzie zacząć?

Na początek coś dla tych którzy nie są jeszcze ukierunkowani na konkretną technologię. Już kolejny rok z rzędu powstała Road-Mapa dla Front-Endu na 2018 rok. Pozwala ona śledzić developerom na różnych stopniu zaawansowanie co jest aktualnie na czasie i jaką ścieżkę wybrać przy doskonaleniu swoich umiejętności.

Kolejną rzeczą którą warto znać jest Kompedium Wiedzy o Front-Endzie na 2018 rok. Ten podręcznik krok po kroku tłumaczy co jest czym w Web Developmencie i jest po prostu fenomenalnym dziełem. Sam muszę je porządnie przestudiować!

Co dalej?

Jak już jesteśmy określeni co chcemy się uczyć to czas na jakiś kurs. Część z Was może nie mieć dostępu do firmowego budżetu a kieszeń też nie jest głębokości Rowu Mariańskiego żeby za wszystko płacić…

Jednym z najlepszych źródeł kursów jest Udemy. Jest tam wielu znakomitych autorów. Można znaleść darmowe kursy ale te traktują sprawę dość pobieżnie. Można też czasem skusić się na promocję bo kurs o nominalnej cenie 1000PLN można znaleść za 50PLN. W zasadzie jest to akceptowalna cena za wiedzę którą można zdobyć… Ale…

Zapraszam do śledzenia mojego fanpage’a na Facebooku i Twitterze. Dlaczego? Regularnie tropię promocje na Udemy i raz, dwa razy w tygodniu wrzucam tam linki do całkowicie darmowych kursów które są przecenione np. z 1000PLN. Znajdziesz tam nie tylko Front-End ale różne języki na Back-Endzie, Java, Machine Learning, SEO, Ethical Hacking i wiele innych… Ale uwaga! Te oferty są ograniczone czasowo i zazwyczaj są darmowe tylko wtedy kiedy je wrzucę lub kilka dni po. Nie ma co się gapić…

Kanały na Youtube

No ale nawet najlepszy kurs choć prowadzi za rękę to nie wyjaśni wszystkiego i często trzeba szukać gdzie indziej. Poniżej lista kilku kanałów na YouTube z wartościowym kontentem których używałem w ostatnim czasie.

Kanały Merytoryczne:

Nguyen Duc Hoang 

Masa filmików o React, React Native, Redux, C#, Angular5, NodeJS i wiele innych…

DesignCourse 

Design, obróbka graficzna, wykresy, Angular, React i wiele innych…

Dotnet Mob 

Angular, C#, SQL i wiele innych…

CodingTheSmartWay.com 

Angular, Angular, Angular, GraphQL, React, Vue i inne 🙂

Todd Motto 

Angular + Redux.

techsith 

JavaScript, Angular, Jasmine, React.

Traversy Media 

Ten to ma dużo wszystkiego. Masa subskrybentów jak na kanał o tej tematyce. O czymś to świadczy 🙂

Kanały merytoryczno-lifestylowe

Tu mam dwa fajne.

CS Dojo 

Tutaj autor skupia się bardziej na teorii około-programistycznej. Kwestie które powinien znać każdy developer. Do tego tłumaczy jak się przygotowywać na rozmowy kwalifikacyjne 🙂 Zwłaszcza pod kątem technicznym.

Jabrils 

Ten gość ma kanał o Machine Learing. Nawiązuje do tej tematyki i znakomicie się przy tym bawi 🙂 Dobre na konstruktywne zrelaksowanie 🙂

Podsumowanie

Na dzisiaj to już tyle ciekawych linków. Bawcie się dobrze bo mamy długi czerwcowy weekend 🙂

Piszę dla was tego bloga bo lubię aplikacje internetowe. Mogę je projektować, kodować a potem o nich pisać czując dreszczyk ekscytacji za każdym razem gdy trafię na coś nowego. Bo uczymy się całe życie. Prawda?

WARTO