To już 300. Dziękuję za wsparcie :) Czy oby nie przesadziłem?

3/6/2018

Sam nie wiem czy nie przesadziłem ale to, że mam już ponad 300 like’ów na fejsie po prostu wprawiło mnie w stan ekscytacji 🙂 Trochę zmieniłem szatę graficzną bloga z tego wszystkiego. A planuje jeszcze więcej! Dzisiaj wpis jubileuszowy.

Czego się dzisiaj dowiesz?

W zasadzie niczego specjalnego 🙂 1-2 minuta/y czytania 🙂 Trochę o nowej grafice na blogu i planach na przyszłość. To taki wpis w którym cieszę się z faktu, że liczba moich czytelników rośnie. Niektórzy lubią moje wpisy, niektórzy lubią kursy na Udemy które wrzucam. Tak czy siak wszystkie te osoby są świadome mojej działalności i w jakiś sposób z nią sympatyzują 🙂

Dziwny jest ten Świat…

Nie kryje tego, że pochodzę z epoki przed-fejsbookowej i (oraz wszystkich innych social-media) wiem jak wyglądało życie “kiedyś”. Mimo to cieszę się jak dziecko kiedy widzę, że ludzie “lajkują” mi profile na mediach społecznościowych. To po prostu zajebiste uczucie. Ludzie doceniają twoją pracę 🙂

W zeszłym tygodniu był taki jeden piękny poranek kiedy logując się rano na fejsa zobaczyłem to:

Bardzo się ucieszyłem bo ma to wręcz symboliczny charakter. Dlaczego?

Powód 1

Bo dla mnie film “300” to klasyk i za każdym razem kiedy widzę tą liczbę to myślę o tym filmie…

Tym razem poszedłem o krok dalej i postanowiłem z tej okazji nieco zmodyfikować szatę graficzną bloga 🙂 Nie wiem czy nie przesadziłem. Trochę to głupie a trochę fajne 🙂

Jakiś czas temu wypuściłem swoją stronkę portfolio gdzie stworzyłem swojego wektorowego avatara. Pisałem przy tej okazji wpis o horizontal paralaxie

Ostatecznym wynikiem była stronka z fajną sekcją TECH STACK gdzie w nieszablonowy sposób pokazałem jakich technologii używam w pracy na codzień. Link poniżej:

http://cis.bedekodzic.pl/tech/

Dlaczego by tak…

Nie stworzyć avatarka jak z filmu “300”? W wektorach? W ramach specjalnej okazji?

Jak powiedział tak zrobił:

Groźna mina… Zaraz będę kuł…

Poskoromię was wszystkie…

I wrzucę te dwie grafiki do zdjęć w tle na blogu i mediach społecznościowych. Co myślicie o nowej grafice?

Powód 2

Biorąc pod uwagę liczbę zdeklarowanych czytelników na Facebooku i Twiterze ( powoli dobijam do 400 ) przestaję być “planktonem” polskiej blogosfery o programowaniu 🙂 Staję się “średniakiem” ( hehe widzicie? bycie średniakiem też czasem może być powodem do dumy! ) 🙂

Mogłoby się to wydawać kiepskim osiągnięciem ale uważam inaczej. Zdarza się, że dostaję wiadomości od czytelników, że mój blog ma dla nich dużą wartość. Nawet nie wiecie jak bardzo dużo satysfakcji dają mi takie szczere wiadomości.

Wiem jak duży jest “hype” na naukę programowania. Wiem jak wiele kryzysów przechodzą wszyscy “wannabe”. Wiem jak trudno jest dostać pierwszą pracę i przebić się pośród setek aplikacji. I wiem, że w takich momentach wszelkie wsparcie jest bardzo ważne. Jeśli mój blog potrafi być takim miejscem gdzie można to wsparcie znaleść to znaczy, że warto go prowadzić.

Plany na przyszłość

Jest jeszcze wiele artykułów do napisania i wiele treści do przekazania. To wiecie. Ja będę jednym z tych którzy będą to robić.

Na 2 urodziny bloga stworzę kompletnie nową szatę graficzną. Chcę mu nadać unikalny charakter bo choć darmowy szablon Wordpresa też ujdzie to stać mnie na coś więcej. Ale do tego jeszcze kilka miesięcy.

W międzyczasie muszę coś zaprojektować a do tego potrzeban jest inspiracja. Najzwyczajniej w świecie planuje zebrać kilka ładnych blogów (najlepiej tematycznych) z polskiej i zagranicznej blogosfery i na tej podstawie stworzyć coś fajnego pod siebie.

Co wybrać?

Nad czym się zastanawiam to to, czy zrobić własną subiektywną selekcję czy może zrobić taką sondę na blogu. Wybrać np. 5 opcji i pozwolić Wam zdecydować które są uważane za “najładniejsze”. Tak sonda to bardzo dobry pomysł ale obawiam się czy ludziom będzie się w ogóle chciało głosować 😛 No nic zobaczę jeszcze. Jest na to czas.

Podsumowanie

Pisanie wpisów przychodzi mi z coraz większą łatwością więc trzeba iść w tym kierunku 🙂 Będę się dalej rozwijał i tego samego życzę Wam wszystkim. Hehe mam nadzieję, że nowe grafiki nie są zbyt przesadzone 🙂 Mi się tam podobają…

Piszę dla was tego bloga bo lubię aplikacje internetowe. Mogę je projektować, kodować a potem o nich pisać czując dreszczyk ekscytacji za każdym razem gdy trafię na coś nowego. Bo uczymy się całe życie. Prawda?

WARTO