Poziomy Świadomości wg. Gravesa. Darmowy TEST online.

3/5/2018

Znasz teorię Poziomów Świadomości Gravesa i chcesz się przetestować pod tym kątem? A może nigdy wcześniej o niej nie słyszałeś/aś a rozwój osobisty nie jest Ci obcy? W obydwu przypadkach jesteś we właściwym miejscu.

Czego się dzisiaj dowiesz?

W tym wpisie znajdziesz informacje na temat teorii Poziomów Świadomości Gravesa oraz link do darmowego testu online który zbada Twoje osobiste preferencje.

Teoria Gravesa

Ta teoria jest stosowana w psychologii biznesu przy ocenie preferencji firmy czy organizacji, jej poziomu “dojrzałości” oraz przy indywidualnej ocenie ludzi zarówno w kontekście zawodowym jak i prywatnym. Chodzi po prostu o to aby pomóc w zrozumieniu dlaczego ludzie mogą reagować i myśleć w dany sposób, jak znaleść z nimi nić komunikacji oraz jak wspólnie dążyć w określonym kierunku jeśli tego wymaga sytuacja.

Ile głów tyle pomysłów na użycie tej teorii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to napisałem o tym osobny WPIS który tłumaczy sprawę w większych szczegółach.

Aplikacja z testem

We wspomnianym wyżej wpisie mówiłem o tym, że stworze taki test… No i… Dało radę 🙂 Przez ostatnie 2 tygodnie siedziałem nad tym i pisałem test abyście mogli bardziej namacalnie poznać tą teorię.

Tech Stack

Sama apka jest zbudowana w Angularze 5 i NodeJS na back-endzie. Baza danych to oczywiście MongoDB. W zasadzie to był mój pierwszy w pełni samodzielny projekt w tych technologiach nieco bardziej złożony niż To Do App 🙂 Dlatego też nie ustrzegłem się przed wieloma pułapkami 🙂 Człowiek uczy się na błędach (tak mówią…) więc teraz może być już tylko lepiej!

Zawartość testu

Jeśli chodzi o zawartość merytoryczną to test jest nieco zmodyfikowaną, cyfrową wersją tego który robiłem na studiach z Psychologii Zmiany. Jest on w miarę rzetelny jeśli chodzi o klasyfikację i można go spokojnie traktować jako wstęp do całej koncepcji. Jak ktoś chce więcej to pisać do jakiś coachów 🙂

UX

Abstrahując od szaty graficznej (sam tworzyłem, bez większej atencji) to aplikacja dostarcza użytkownikowi kilku niezależnych doświadczeń.

Jest osobna sekcja gdzie można sobie odświeżyć informacje na temat samych poziomów świadomości okraszona ilustracjami.

Jest sekcja z regulaminem i formularz z danymi. Test jest darmowy i  anonimowy niemniej na potrzeby statystki proszę o podanie podstawowych informacji o użytkowniku tzn. wiek, płeć, wykształcenie, region. Wszystko na potrzeby statystyki.

Potem jest część zasadnicza z testem gdzie kolejne pytania pomagają w końcowej ewaluacji poziomów świadomości. Na końcu jest ekran z wynikiem i opisem jak interpretować wyniki…

Ostatnią częścią są ogólne statystyki na tle całego kraju 🙂 W zasadzie to chyba najciekawsza część bo… W przejrzystej postaci pokazuje jakie wyniki mieli inni 🙂 Wiadomo, że chcemy wiedzieć jak to jest z nami ale dobrze wiedzieć jak to jest też z innymi.

Poprawki

Będę chciał aby test dotarł do jak największej liczy odbiorców żeby były fajne statystyki ale… Was jako czytelników (bo jesteście świadomymi użytkownikami stron i aplikacji) chciałbym prosić o pisanie w komentarzu co można by usprawnić w teście, jakie nowe funkcje dodać itp. Jestem otwarty na wszelkie sugestie i w miarę możliwości będę implementował.

Tak czy inaczej wersja 1.0.0 jest już dostępna 🙂

Test

Czyli to co najważniejsze. Link do testu:

http://graves.bedekodzic.pl/

Podsumowanie

Przedstawienie Wam teorii Poziomów Świadomości Gravesa i napisanie tej aplikacji było dla mnie wielką frajdą. Mam nadzieję, że przy jej poznawaniu bawiliście się równie dobrze jak ja 🙂

Piszę dla was tego bloga bo lubię aplikacje internetowe. Mogę je projektować, kodować a potem o nich pisać czując dreszczyk ekscytacji za każdym razem gdy trafię na coś nowego. Bo uczymy się całe życie. Prawda?

WARTO